LETECKÉ POHLEDY

letecké pohledy

12.11.2018 10:05

Náhodný výběr z galerie

Ubytování v kempu je možné v chatkách, stanech a karavanech. K Vašemu pohodlí jsou připraveny sprchy steplou vodou, WC, telefon a rychlé občerstvení.

rozšířené vyhledávání ...

Výstrahy

Geosense Geoportál

Návštěvnost:

Hledáme fotografie pro nový web

Hledáme fotografie pro nový webMěstys Karlštejn připravuje nový web, který bude zveřejněn na jaře 2019. Rádi bychom jej měli plný fotografií a to i Vašich.

28. 12. 2018 Zobrazit více

Čestné občanství pro kastelána

Čestné občanství pro kastelánaMěstys Karlštejn v sobotu založil novou tradici nejvyššího ocenění v podobě čestného občanství.

Jde o projev úcty významným občanům, jejichž dílo a životní působení mají úzký vztah k městysu Karlštejn,“ vysvětlil místostarosta Janis Sidovský, který udělování čestného občanství místním zastupitelům navrhl.

Titul může obdržet jak karlštejnský občan, tak jakýkoliv občan České republiky, na základě mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci nebo pověst městyse Karlštejn, a také za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím – záchrana života nebo záchrana historických nebo kulturních hodnot městyse. Prvním laureátem se 15. prosince stal kastelán hradu Karlštejn, Ing. Jaromír Kubů, který po 31 letech končí ve své funkci. „Dlouhodobá činnost a životní postoje pana Jaromíra Kubů nepochybně mají význam pro rozvoj městyse Karlštejn, jeho vnímání českou i zahraniční veřejností, uznání odborníků a pro zájem médií. Je příkladem profesionála, který vtiskl svou osobnost do svého poslání a mimořádně tak prospěl karlštejnským občanům a obci samotné,“ dodal Janis Sidovský. Nejvyšší ocenění slavnostně předal starosta městyse Karlštejn Petr Rampas před Českou mší vánoční v Rytířském sále Císařského paláce hradu Karlštejn.
Foto: Šárka Vokáčová

Kastelán Jaromír Kubů čestným občanem městyse Karlštejn. Ocenění předal starosta městyse, pan Petr Rampas.

Ceremoniálu se zúčastnili také zastupitelé včetně místostarosty Josefa Čvančary, Petra Pekárka a Pavla Staňka s manželkami.

Květiny předala matrikářka Magdalena Kasíková

Místostarosta Janis Sidovský navrhl udělování čestného občanství. Ocenění má kromě písemné formy i podobu symbolického klíče od městyse Karlštejn. Cenu navrhl a vyrobil Zdeněk Fridrich.

17. 12. 2018 Zobrazit méně

Jak se bránit při obtěžování kouřem

Jak se bránit při obtěžování kouřemNa vaše četné dotazy zveřejňujeme postup, jak se bránit při obtěžování kouřem z komínů.

27. 11. 2018 Zobrazit více

Zámečnická pohotovost