Čestné občanství pro kastelána

Městys Karlštejn v sobotu založil novou tradici nejvyššího ocenění v podobě čestného občanství.

Jde o projev úcty významným občanům, jejichž dílo a životní působení mají úzký vztah k městysu Karlštejn,“ vysvětlil místostarosta Janis Sidovský, který udělování čestného občanství místním zastupitelům navrhl.

Titul může obdržet jak karlštejnský občan, tak jakýkoliv občan České republiky, na základě mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci nebo pověst městyse Karlštejn, a také za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím – záchrana života nebo záchrana historických nebo kulturních hodnot městyse. Prvním laureátem se 15. prosince stal kastelán hradu Karlštejn, Ing. Jaromír Kubů, který po 31 letech končí ve své funkci. „Dlouhodobá činnost a životní postoje pana Jaromíra Kubů nepochybně mají význam pro rozvoj městyse Karlštejn, jeho vnímání českou i zahraniční veřejností, uznání odborníků a pro zájem médií. Je příkladem profesionála, který vtiskl svou osobnost do svého poslání a mimořádně tak prospěl karlštejnským občanům a obci samotné,“ dodal Janis Sidovský. Nejvyšší ocenění slavnostně předal starosta městyse Karlštejn Petr Rampas před Českou mší vánoční v Rytířském sále Císařského paláce hradu Karlštejn.
Foto: Šárka Vokáčová

Kastelán Jaromír Kubů čestným občanem městyse Karlštejn. Ocenění předal starosta městyse, pan Petr Rampas.

Ceremoniálu se zúčastnili také zastupitelé včetně místostarosty Josefa Čvančary, Petra Pekárka a Pavla Staňka s manželkami.

Květiny předala matrikářka Magdalena Kasíková

Místostarosta Janis Sidovský navrhl udělování čestného občanství. Ocenění má kromě písemné formy i podobu symbolického klíče od městyse Karlštejn. Cenu navrhl a vyrobil Zdeněk Fridrich.

Datum vložení: 17. 12. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 12. 2018 0:00

20. 8. 2019

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, na východě zpočátku až polojasno, od JV postupně místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Denní teploty 21 až 25°C, na Moravě a ve Slezsku 24 až 28°C. Noční teploty 15 až 11°C.