Čestné občanství pro kastelána

Městys Karlštejn v sobotu založil novou tradici nejvyššího ocenění v podobě čestného občanství.

Jde o projev úcty významným občanům, jejichž dílo a životní působení mají úzký vztah k městysu Karlštejn,“ vysvětlil místostarosta Janis Sidovský, který udělování čestného občanství místním zastupitelům navrhl.

Titul může obdržet jak karlštejnský občan, tak jakýkoliv občan České republiky, na základě mimořádných zásluh o rozvoj, propagaci nebo pověst městyse Karlštejn, a také za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím – záchrana života nebo záchrana historických nebo kulturních hodnot městyse. Prvním laureátem se 15. prosince stal kastelán hradu Karlštejn, Ing. Jaromír Kubů, který po 31 letech končí ve své funkci. „Dlouhodobá činnost a životní postoje pana Jaromíra Kubů nepochybně mají význam pro rozvoj městyse Karlštejn, jeho vnímání českou i zahraniční veřejností, uznání odborníků a pro zájem médií. Je příkladem profesionála, který vtiskl svou osobnost do svého poslání a mimořádně tak prospěl karlštejnským občanům a obci samotné,“ dodal Janis Sidovský. Nejvyšší ocenění slavnostně předal starosta městyse Karlštejn Petr Rampas před Českou mší vánoční v Rytířském sále Císařského paláce hradu Karlštejn.
Foto: Šárka Vokáčová

Kastelán Jaromír Kubů čestným občanem městyse Karlštejn. Ocenění předal starosta městyse, pan Petr Rampas.

Ceremoniálu se zúčastnili také zastupitelé včetně místostarosty Josefa Čvančary, Petra Pekárka a Pavla Staňka s manželkami.

Květiny předala matrikářka Magdalena Kasíková

Místostarosta Janis Sidovský navrhl udělování čestného občanství. Ocenění má kromě písemné formy i podobu symbolického klíče od městyse Karlštejn. Cenu navrhl a vyrobil Zdeněk Fridrich.

Datum vložení: 17. 12. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 17. 12. 2018 0:00

5.3.2021 14:57

4,1 °C

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. V zemi platí do 28. března 2021 nouzový stav.

Ůřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn jsou omezeny z důvodu vládního nařízení. Je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné.

Seznam odběrových míst najdete zde. Rezervace očkování najdete zde                                            Foto: Unsplash