Festival v ulicích letos zrušen

Festival v ulicích

Opatření ministerstva zdravotnictví neumožňují oblíbenou akci letos pořádat.

Vzhledem k aktuálním opatřením ministerstva zdravotnictví není možné letošní Festival v ulicích uskutečnit. Opatření platná od 1. září 2020 zakazují pořádání akce, u které je účast více než 1.000 osob na jednom místě ve stejném čase. Pěší zóna neumožňuje tzv. "zónování", tedy zabezpečení, aby se lidé z jednotlivých částí městyse v okamžiku probíhající akce vůbec nepotkali.

V případě, že bychom Festival v ulicích pořádali, jednalo by se o obcházení opatření, což by  znamenalo postih v řádech milionů korun. Vzhledem k plánovanému termínu 26.9., kdy se původně mělo konat tradiční Karlštejnské vinobraní, se nedá předem odhadnout, kolik návštěvníků by přijelo a riziko je tedy značné. V kombinaci s běžnými návštěvníky obce a hradu se však dá předpokládat, že by v jednom čase na pěší zóně mohlo být více než 1.000 osob a nedalo by se rozlišit, kdo jde na hrad a kdo je na Festivalu v ulicích.

Oblíbený Festival v ulicích, který otevřel karlštejnskou pěší zónu pouličním umělcům, by se měl uskutečnit na jaře 2021.

Děkujeme za pochopení.

Opatření MZ

Přílohy

Mimoradne-opatreni-zakaz-a-omezeni-hromadnych-akci-s-ucinnosti-od-1-9-2020-do-odvolani-1.pdf