Informace k přijímání dětí z Ukrajiny do ZŠ

ZŠ

Začleňování dětí ukrajinských uprchlíků nemá vliv na přijímání dětí z Karlštejna do ZŠ Řevnice.

V souvislosti s příchodem ukrajinských uprchlíků do našeho regionu a snahou začlenit ukrajinské děti do základních škol se objevují některé chybné či zavádějící informace. Rádi bychom touto cestou informovali občany městyse, že stávající krizová situace NEMÁ žádný vliv na přijímání dětí s trvalým pobytem v Karlštejně do 6. třídy ZŠ Řevnice.

Žáci s trvalým pobytem v Karlštejně budou nadále přijímáni ke studiu na 2. stupni řevnické ZŠ. Tento postup je smluvně ošetřen, neboť město Řevnice a městys Karlštejn v roce 2019 vytvořily společný spádový školský obvod pro druhý stupeň, což v praxi znamená, že karlštejnské děti spádově navštěvují 2. stupeň řevnické ZŠ.

V případě dotazů či nejasností neváhejte kontaktovat místostarostu Petra Webera (e-mail mistostarosta2@obeckarlstejn.cz či telefon 603 215835)

Datum vložení: 24. 3. 2022 13:08
Datum poslední aktualizace: 24. 3. 2022 13:10

24.5.2022 04:35

16,9 °C

Pomoc Ukrajině

Karlštejn pomáhá Ukrajině v koordinaci s dalšími obcemi Berounska. Děkujeme všem občanům za spolupráci, obětavost a nezištnou pomoc. Zde můžete nabídnout i vyhledat způsob pomoci:  nasiukrajinci.cz.

Kontakt na krajské asistenční centrum:

UKUK2