Jak nakládat s odpadem v nouzovém stavu a v karanténě

odpad

Nakládání s odpadem v době nouzového stavu a karantény, má svá zvláštní pravidla, protože odpad může být zdrojem přenosu infekce.

Dbejte na maximální míru ochrany a osobní hygienu při nakládání s odpady.

Použité roušky, rukavice a kapesníčky ukládejte do plastového pytle. Ten odkládejte uzavřený do směsného komunálního odpadu. V žádném případě je nedávejte do tříděného sběru.

Žádné odpady NEODKLÁDEJTE mimo kontejnery a popelnice.

POKUD NEJSTE NAKAŽENI ANI V NAŘÍZENÉ KARANTÉNĚ – nakládejte se svými odpady jako doposud – třiďte odpady tak, jak jste zvyklí.

Osoby v karanténě odpad nyní NETŘÍDÍ! Hrozil by přenos infekce. Jste-li v karanténě, odkládejte veškeré odpady do pevného plastového pytle, případně do dvou slabších pytlů. Po naplnění (nejpozději však do 24 hodin) pytel pevně zavažte a na povrchu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Poté jej můžete odložit do popelnic a kontejnerů na směsný odpad.

Vážení spoluobčané,

všichni se snažte minimalizovat celkový objem a množství odpadů, které není v současné době nutné produkovat.

Chovejte se zodpovědně nejen sami k sobě a svému okolí, ale také k všem lidem, kteří pro nás zajišťují nakládání s odpady.

Připomínáme, že poplatek za odvoz odpadů je třeba uhradit do 30. června 2020. K platbě použijte bezhotovostní způsob úhrady na účet městyse: 363766339 / 0800. Variabilní symbol je Vaše číslo popisné

Děkujeme, že se chováte zodpovědně.

Datum vložení: 6. 4. 2020 10:24
Datum poslední aktualizace: 6. 4. 2020 10:37

5. 6. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Mobilní rozhlas zdarma

Zasíláme aktuální informace emailem, telefonem nebo prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas. K odběru se můžete přihlásit zde

Mobilní rozhlas

FESTIVAL V ULICÍCH

Festival v ulicích v novém termínu!

Letošní přehlídka pouličního umění se uskuteční v náhradním termínu, 19. září 2020. Přihlásit se můžete zde

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji.