Jak se dostat na Karlštejn

K nejčastějším dotazům návštěvníků patří otázka, jak se dostanou na hrad. Zde je odpověď.

Jak se dostat na hrad Karlštejn přímo z obce

Na jednu z nejkrásnějších českých památek se můžete dostat třemi způsoby

• pěšky po Pěší zóně, kde najdete spoustu restaurací, kaváren, hotelů a obchodů. Cesta z centrálního parkoviště je dlouhá cca 1,5km a zabere vám cca 20 minut času. Z nádraží počítejte s půlhodinou.
  • kočárem - službu aktuálně provozují 3 soukromí poskytovatelé. Stanoviště kočárů je na centrálním parkovišti a ceny jsou smluvní (obvyklá je 150Kč / osoba). Maximální kapacita kočáru je 12 osob (včetně dětí a kojenců, bez kočího). Nabídku najdete například zde
  • taxi- službu aktuálně provozují 3 soukromí poskytovatelé, ceny jsou smluvní (obvyklá cena v otevírací době hradu je 100Kč na osobu). Stanoviště taxi je na centrálním parkovišti.
Datum vložení: 19. 6. 2019 16:01
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2019 9:46

21. 7. 2019

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.