Karlštejn mění estetiku pěší zóny

Nová pravidla pro vystavování zboží a přenosných reklamních zařízení v Městysu Karlštejn

Nová pravidla pro vystavování zboží a umístění přenosných reklamních zařízení v Městysi Karlštejn

Městys Karlštejn od 1. března 2020 stanovuje nová pravidla pro vystavování zboží a umístění přenosných reklamních zařízení, zejména na pěší zóně.

Vzhled pěší zóny byl v minulých letech často kritizován nejen místními občany a podnikateli, ale také návštěvníky a médii. Estetika byla přirovnávána k postrevoluční době 90. let a nelichotivě tak vystavovala vizitku podhradí jedné z nejnavštěvovanějších pamětihodností České republiky.

K řešení a zlepšení současného stavu, který škodí pověsti městyse, by měla přispět nová pravidla pro vystavování zboží a umístění přenosných reklamních zařízení. Inspiraci karlštejnští zastupitelé hledali v Českém Krumlově, v Rožnově pod Radhoštěm, v Brně a v dalších obcích, které se s podobným nešvarem potýkaly stejně jako Karlštejn.

Pravidla jsou vydávána jako doporučení k nové vyhlášce o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. "Naše rozhodnutí stanovit pravidla uvítalo jak vedení hradu Karlštejn, tak úsek památkové péče v Berouně, s nimiž jsem návrh konzultoval," vysvětlil místostarosta Janis Sidovský, který je výběrem místních poplatků pověřen. K největší změně patří podání žádosti, ve které bude nutné zdokumentovat nejenom umístění a rozměr reklamního zařízení nebo zařízení pro vystavení zboží, ale také doložit kolaudační osvědčení provozovny. Žádost je možné podat elektronicky.

Před každou provozovnou bude povoleno pouze jedno reklamní zařízení nebo zařízení pro vystavení zboží, čímž by se mělo zamezit spleti stojanů a poutačů, které byly dosud pro Karlštejn typické. Pravidla upravují také povolené rozměry reklamních "áček" a další detaily, včetně doporučených materiálů.

"Chceme, aby se občané i návštěvníci v naší obci cítili hezky a nemuseli cestou na hrad nebo domů absolvovat slalom mezi ramínky a regály," doplnil místostarosta s tím, že ve změně estetiky městyse bude zastupitelstvo pokračovat také ve formě doplnění mobiliáře a výměny orientačních směrovek, které budou mít jednotný vzhled.

Pravidla ke stažení zde

PRAVIDLA.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 106,17 kB
Datum vložení: 11. 2. 2020 8:23
Datum poslední aktualizace: 12. 2. 2020 11:52

22. 9. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Do areálu městyse se 26. června vrátí oblíbené letní kino. Promítat budeme každý pátek až do 28. srpna za každého počasí. Program zde

program

Na úřad v roušce

Od 1. září 2020 do odvolání je vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky možný pouze s ochranou dýchacích cest. Celý text opatření čtěte zde

Na úřad v roušce

VINOBRANÍ ZRUŠENO

Karlštejnské vinobraní ani Festival v ulicích se letos z důvodu opatření ministerstva zdravotnictví nekonají. Těšíme se na setkání v roce 2021.

Vinobraní je zrušeno