Karlštejn obnoví trubače na návsi

Josef Lada - Štědrý večer (reprodukce)

Městys vzhledem k epidemickým opatřením mění tradiční Advent.

Poslední adventní neděli Karlštejn rozezní trubači ze souboru Třehusk. Starobylá tradice tak znovu ožije v tento nelehký čas a připomene kouzlo Vánoc na několika místech v obci. Trubači zahrají koledy na náměstí u Muzea betlémů, u kostela sv. Palmácia, u kaple v Krupné, u nádraží a na hradbách hradu Karlštejn. Tradiční Advent byl vzhledem k epidemické situaci a aktuálním opatřením zrušen, Vánoční strom bude rozsvícen bez přítomnosti veřejnosti v neděli 28. listopadu. Trubači pak tento podivný Advent zakončí v neděli 19. prosince v podvečerních hodinách, bez přítomnosti publika.

Věřme, že se zase budeme moci společně ve zdraví setkávat v příštím roce.

Janis Sidovský, místostarosta

Datum vložení: 25. 11. 2021 9:38