Karlštejn obnoví trubače na návsi

Josef Lada - Štědrý večer (reprodukce)

Městys vzhledem k epidemickým opatřením mění tradiční Advent.

Poslední adventní neděli Karlštejn rozezní trubači ze souboru Třehusk. Starobylá tradice tak znovu ožije v tento nelehký čas a připomene kouzlo Vánoc na několika místech v obci. Trubači zahrají koledy na náměstí u Muzea betlémů, u kostela sv. Palmácia, u kaple v Krupné, u nádraží a na hradbách hradu Karlštejn. Tradiční Advent byl vzhledem k epidemické situaci a aktuálním opatřením zrušen, Vánoční strom bude rozsvícen bez přítomnosti veřejnosti v neděli 28. listopadu. Trubači pak tento podivný Advent zakončí v neděli 19. prosince v podvečerních hodinách, bez přítomnosti publika.

Věřme, že se zase budeme moci společně ve zdraví setkávat v příštím roce.

Janis Sidovský, místostarosta

Datum vložení: 25. 11. 2021 9:38
Datum poslední aktualizace: 25. 11. 2021 9:44

20.5.2022 21:01

Pomoc Ukrajině

Karlštejn pomáhá Ukrajině v koordinaci s dalšími obcemi Berounska. Děkujeme všem občanům za spolupráci, obětavost a nezištnou pomoc. Zde můžete nabídnout i vyhledat způsob pomoci:  nasiukrajinci.cz.

Kontakt na krajské asistenční centrum:

UKUK2