Karlštejnem zněly koledy

koledy

Poslední Adventní neděli na návsi i na hradbách zahráli trubači

Koledy a vánoční písně, jako například Tichá noc, Narodil se Kristus Pán nebo Štedrý večer nastal, zahrálo kvarteto hudebníků ze souboru Třehusk na pěti místech naší obce. U kapličky v Krupné trubače vítal houf příznivců, lidé si koledy přišli poslechnout také na náměstí u Muzea betlémů, kde je rozsvícen karlštejnský Vánoční strom. Zvláštní atmosféru mělo vystoupení u hřbitovní zdi pod kostelem sv. Palmácia. Nad údolím se nesla Tichá noc a lidé pak tleskali z oken nebo balkónů. Hudební putování trubači a kontrabasista zakončili na hradbách majestátního hradu Karlštejn, z něhož znělo Adventní poselství v podobě písně Dej Bůh štěstí tomuto domu.

Staročeská tradice byla u nás obnovena letos a na základě ohlasů občanů bude pokračovat také v dalších Adventních časech. Věřme, že v té době už bude setkávání možné ve větší míře a užijeme si koledy společně s trubači.

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji.

Foto: Hermipress

Datum vložení: 20. 12. 2021 9:46