Kde všude jsou povinné roušky

Foto: Unsplash

Přehledně: kde je aktuálně zapotřebí mít ochranu dýchacích cest.

Všem osobám se s účinností ode dne 21. října 2020 od 0:00 hod. do odvolání tohoto mimořádného opatření zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének, a to:

a)  ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),

b)  v prostředcích veřejné dopravy,

c)  na nástupišti, v přístřešku a čekárně veřejné dopravy,

d)  v motorových vozidlech, ledaže se v motorovém vozidle nachází pouze osoby z jedné domácnosti,

e)  na všech ostatních veřejně přístupných místech v zastavěném území obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených od sebe méně než 2 metry, nejedná-li se výlučně o členy domácnosti.

Celý text mimořádného opatření najdete zde

Datum vložení: 26. 10. 2020 10:30
Datum poslední aktualizace: 26. 10. 2020 10:34

16.5.2022 23:48

16 °C

Pomoc Ukrajině

Karlštejn pomáhá Ukrajině v koordinaci s dalšími obcemi Berounska. Děkujeme všem občanům za spolupráci, obětavost a nezištnou pomoc. Zde můžete nabídnout i vyhledat způsob pomoci:  nasiukrajinci.cz.

Kontakt na krajské asistenční centrum - informační leták hejtmanky (801.18 kB)

leták hejtmanky