Máme pro Vás rouškovník

Rouškovník

Děkujeme všem za sousedskou pomoc.

Vážení spoluobčané,

zdravíme Vás v nelehké době. Chceme velmi poděkovat všem, kdo začali spontánně sousedsky pomáhat ostatním. Děkujeme dobrovolnicím z hradu i z podhradí, které nám dodávají desítky roušek pro karlštejnské občany. S jejich distribucí pokračujeme už třetí den a může se stát, že se někde nedozvoníme, a proto roušku nepředáme. Pokud je to Váš případ, neváhejte se nám ozvat, rádi se stavíme znovu anebo roušku předáme Vašim blízkým. Určitě najdeme způsob, jak roušku dopravit.

Pro všechny, kdo roušku potřebují, jsme dnes zřídili v podloubí Úřadu městyse Karlštejn rouškovník. Zde si můžete vzít roušky dle osobní potřeby. Opět - může se stát, že příjdete ve chvíli, kdy všechny tašky s rouškami budou rozebrané. Máme je ale v zásobě jak na úřadě, tak u Městské policie, takže stačí informaci předat a stav bude doplněn. Snažíme se udělat vše, co můžeme, abyste věděli, že jsme v této situaci s Vámi. Pro komunikaci použijte telefonní čísla 725 894 405, 724 211 074.

Připomínáme, že nyní nemusíte platit poplatky za odpady (popelnice). Splatnost byla prodloužena do 30. června 2020 a popelnice Vám bude vyvážena i po 1. dubnu se samolepkou z roku 2019, není důvod se obávat, že by Vaše popelnice zůstaly plné. Stejně tak nyní nemusíte platit místní poplatek za psy, ani další poplatky dle vyhlášky 001 /2020. Vše je splatné až k 30. červnu 2020.

Pokud potřebujete Vy nebo Vaši blízcí pomoci s nákupem, dopravou léků a podobně, máme tu dalšího dobrovolníka, Tomáše Kolaříka. Můžete jej kontaktovat na telefonním čísle 602 311 082.

Na závěr Vás chceme požádat - ne každý používá mobilní rozhlas nebo má přístup na web městyse nebo na náš Facebookový profil. Pomozte nám informovat své rodiče, prarodiče a další blízké. Jsme v tom společně.

Komise pro ohrožení Městyse Karlštejn

Datum vložení: 20. 3. 2020 13:58
Datum poslední aktualizace: 20. 3. 2020 13:59

27. 1. 2021

zatazeno

Bude oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení, na západě k večeru místy sněžení. Denní teploty -1 až 3°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Na úřad v roušce

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. V zemi platí do 14. února 2021 nouzový stav.

Do odvolání jsou omezeny úřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn včetně matriky

Na úřad v roušce

Seznam odběrových míst najdete zde. Rezervace očkování najdete zde                                            Foto: Unsplash