Najděte si svého kominíka

Unsplash

Nová topná sezóna předpokládá čistý komín

Topná sezóna začíná, přestože příští týden slibuje babí léto. Lidé by se měli nechat udělat kontrolu a čištění spalinových cest odborníkem, nejlépe během letních prázdnin. Čím později si majitel domu čištění komínu vyžádá, tím déle bude na řemeslníka čekat. Například na Plzeňsku se momentálně na službu kominíka čeká 3 týdny.

Zde je odkaz na seznam kominíků, kde najdete také řadu potřebných informací.

Pro doplnění doporučujeme náš článek z loňského listopadu, kde jsme odpovídali na Vaše četné dotazy, jak se bránit při obtěžování kouřem.

Povinnost péče o spalinové cesty je zakotvena v zákoně a domácnosti musí prokázat, že se o kotle, komíny a plynové spotřebiče řádně starají. Zanedbání může zapříčinit vznik požáru a bez potvrzení o kontrole komína nemusí pojišťovny škodu uhradit.

Datum vložení: 9. 10. 2019 16:13
Datum poslední aktualizace: 9. 10. 2019 16:17

5.3.2021 14:21

4 °C

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. V zemi platí do 28. března 2021 nouzový stav.

Ůřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn jsou omezeny z důvodu vládního nařízení. Je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné.

Seznam odběrových míst najdete zde. Rezervace očkování najdete zde                                            Foto: Unsplash