Nepřehlédněte: kotlíkové dotace od 3. června

Kotlíkové dotace

Občané Městyse Karlštejn můžou naposledy využít kotlíkové dotace. Žádosti se podávají od 3. června. Využijte dotaci na pořízení nového zdroje vytápění, ušetříte peníze a zlepšíte životní prostředí v Městysi Karlštejn.

Za velkého zájmu občanů se včera uskutečnila beseda o čistotě ovzduší v naší obci a o 3. výzvě kotlíkových dotací. Od 3. června můžete získat až 127.500Kč na pořízení nového zdroje vytápění.

Pro koho je dotace určena?

Požádat o dotaci na nový zdroj vytápění může:

●  majitel rodinného domu určeného k trvalému bydlení, který se nachází na území Středočeského kraje.
●  V domě mohou být nejvýše tři samostatné byty, nejvýše dva nadzemní a jedno podzemní podlaží a podkroví.
●  Hlavním zdrojem vytápění v domě musí být kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním, který splňuje 1.nebo 2. emisní třídu.

Na jaký zdroj vytápění je dotace určena?

Žadatel může získat finanční příspěvek na výměnu neekologického kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za:

•  tepelné čerpadlo
  •  kotel pouze na biomasu (automatické nebo ruční přikládání)
  • plynový kondenzační kotel

Ve 3. výzvě již nebude dotace určena na kotel kombinovaný jako ve výzvách předešlých

Od září 2022 dle zákona o ochraně životního prostředí již nebude možné provozovat kotle 1. a 2.emisní třídy.

●  Od září 2022 budou moci být v provozu pouze kotle na tuhá paliva, které splňují nejméně 3. emisní třídu. Zpravidla se jedná o kotle s datem výroby po roce 2000.
●  Emisní třídu kotle je možné dohledat na výrobním štítku daného kotle nebo v jeho dokumentaci. Pokud údaj na štítku není uveden, anebo kotel štítek vůbec nemá, je více než pravděpodobné, že kotelpovolené emise splňovat nebude.
●  Při provozování kotle, který nebude splňovat emisní požadavky po 1. září 2022 hrozí jeho provozovateli pokuta až 50 tisíc korun.

Měření čistoty ovzduší Městyse Karlštejn v prosinci 2018 zjistilo, že v naší krásné obci byl limit škodlivých částic ve vzduchu opakovaně překročen až 400x a byl pro naše zdraví horší než nad komíny chvaletické elektrárny.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY - odpovědi na Vaše otázky

Podrobné informace ke 3. vlně kotlíkových dotací - krok za krokem

Online žádost zde

Kotlíkové dotace_prezentace_3 výzva_Final Web.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 1,75 MB

nejcastejsi_dotazy_3._vyzva.docx

Typ souboru: DOCX dokument, Velikost: 16,52 kB
Datum vložení: 23. 5. 2019 8:55
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2019 11:44

2.3.2021 18:38

3,2 °C

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. V zemi platí do 28. března 2021 nouzový stav.

Ůřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn jsou omezeny z důvodu vládního nařízení. Je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné.

Seznam odběrových míst najdete zde. Rezervace očkování najdete zde                                            Foto: Unsplash