Nezapomeňte na povinnou revizi komína

Ilustrační foto

Pravidelná kontrola ochrání Vaše zdraví a bezpečnost.

Zanedbaný komín může být nebezpečný nejen pro váš majetek, ale také pro vaše zdraví. Nebezpečí zanedbaného komínu tkví v riziku požáru usazených sazí a následně celého objektu, a také v riziku otravy oxidem uhelnatým. Při správně fungujícím komínu oxid uhelnatý vznikající při spalování paliva volně odchází komínem z objektu. Špatně fungující komín, který je zanesený, neumožňuje odchod oxidu uhelnatého, naopak způsobuje jeho vracení zpět do objektu.

Kontrolu a čištění spalinových cest používaných jen po několik měsíců je nutné provádět alespoň jednou ročně, u celoročně používaných zařízení se doporučuje vymetat komín dvakrát až třikrát za rok. Kontrolujte a udržujte všechny spalinové cesty, tedy nejen komíny od krbů a kamen na tuhá paliva, ale také kouřovody nebo komíny od různých spotřebičů. Na tuto povinnost raději pamatujte včas, začátkem podzimu jsou kominíci tradičně přetížení a těžko hledají volné termíny.

Povinností majitele nemovitosti je udržovat spalinové cesty ve funkčním a bezpečném stavu, od ledna 2016 je tato skutečnost pevně zakotvena v zákoně (zákon č.133/1985 Sb.). V případě, že spalinová cesta není provozována v souladu se zákonem, může být majiteli nemovitosti uložena pokuta do 10 tisíc korun.

Kominíka na Berounsku lze vyhledat zde. Obvyklá cena za čištění komína je od 299 Kč do 899 Kč.

Dne 24.10.2020 bude v Karlštejně provádět čistění a revize kominů na tuhá a plynná paliva Kominictví Roman Šrámek (IČO 08540993) Cena s vyčištěnim a vystavením kontrolní zprávy bude činit 350 Kč. Pro objednání volejte číslo 704601664 nebo 704601675.

Datum vložení: 12. 10. 2020 10:40
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2020 10:43