Nové dopravní značení v pěší zóně

Foto: Martin Trenkler

Karlštejnská pěší zóna má nové dopravní značení.

Pěší zóna má od května nové dopravní značení, které by mělo přinést větší bezpečnost pro chodce a menší cirkulaci vozidel v této exponované části Městyse Karlštejn. Cílem je rovněž snížení hlučnosti a zlepšení ovzduší v pěší zóně.

Dopravní značení bylo změněno Veřejnou vyhláškou, zveřejněnou 11.12.2019 a 28.3.2020.

Úřad městyse Karlštejn v delegované pravomoci Odboru dopravy a správních agend Městského úřadu Beroun vytvořil poměrně široké spektrum výjimek, především pro občany trvale hlášené k pobytu v oblasti pěší zóny, ale také pro podnikatele, majitele nebo nájemce nemovitostí v pěší zóně. Myšleno je ale také na návštěvy, hotelové hosty, řemeslníky nebo zaměstnance pracující v pěší zóně. Povolení k vjezdu obdrží rovněž občané trvale hlášení k pobytu mimo podhradí. Seznam všech povolení najdete zde

Povolení jsou vydávána zdarma na základě vyplněné elektronické žádosti. Prosíme občany, aby v době nouzového stavu nedocházeli se žádostí osobně na úřad.

Květen 2020 je přechodné období a nemusíte se proto obávat potíží s vjezdem do pěší zóny. Pravidla vydávání povolení můžete přečíst zde.

Elektronická žádost je k dispozici zde

vjezd tabulka FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 49,74 kB

Pravidla povolení vjezdu do Pěší zóny FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 56,98 kB

Pravidla povolení vjezdu FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 57,59 kB
Datum vložení: 3. 5. 2020 16:33
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2020 12:50

12. 8. 2020

polojasno

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Do areálu městyse se 26. června vrátí oblíbené letní kino. Promítat budeme každý pátek až do 28. srpna za každého počasí. Program zde

program

FILMOVÉ LÉTO

Kompletní program zde

Letní kino

FESTIVAL V ULICÍCH

Festival v ulicích v novém termínu!

Letošní přehlídka pouličního umění se uskuteční v náhradním termínu, 26. září 2020. Přihlásit se můžete zde

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji.