Nové dopravní značení v pěší zóně

Foto: Martin Trenkler

Karlštejnská pěší zóna má nové dopravní značení.

Pěší zóna má od května nové dopravní značení, které by mělo přinést větší bezpečnost pro chodce a menší cirkulaci vozidel v této exponované části Městyse Karlštejn. Cílem je rovněž snížení hlučnosti a zlepšení ovzduší v pěší zóně.

Dopravní značení bylo změněno Veřejnou vyhláškou, zveřejněnou 11.12.2019 a 28.3.2020.

Úřad městyse Karlštejn v delegované pravomoci Odboru dopravy a správních agend Městského úřadu Beroun vytvořil poměrně široké spektrum výjimek, především pro občany trvale hlášené k pobytu v oblasti pěší zóny, ale také pro podnikatele, majitele nebo nájemce nemovitostí v pěší zóně. Myšleno je ale také na návštěvy, hotelové hosty, řemeslníky nebo zaměstnance pracující v pěší zóně. Povolení k vjezdu obdrží rovněž občané trvale hlášení k pobytu mimo podhradí. Seznam všech povolení najdete zde

Povolení jsou vydávána zdarma na základě vyplněné elektronické žádosti. Prosíme občany, aby v době nouzového stavu nedocházeli se žádostí osobně na úřad.

Květen 2020 je přechodné období a nemusíte se proto obávat potíží s vjezdem do pěší zóny. Pravidla vydávání povolení můžete přečíst zde.

vjezd tabulka FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 49,74 kB