Nové dopravní značení v pěší zóně

Foto: Martin Trenkler

Karlštejnská pěší zóna má nové dopravní značení.

Pěší zóna má od května nové dopravní značení, které by mělo přinést větší bezpečnost pro chodce a menší cirkulaci vozidel v této exponované části Městyse Karlštejn. Cílem je rovněž snížení hlučnosti a zlepšení ovzduší v pěší zóně.

Dopravní značení bylo změněno Veřejnou vyhláškou, zveřejněnou 11.12.2019 a 28.3.2020.

Úřad městyse Karlštejn v delegované pravomoci Odboru dopravy a správních agend Městského úřadu Beroun vytvořil poměrně široké spektrum výjimek, především pro občany trvale hlášené k pobytu v oblasti pěší zóny, ale také pro podnikatele, majitele nebo nájemce nemovitostí v pěší zóně. Myšleno je ale také na návštěvy, hotelové hosty, řemeslníky nebo zaměstnance pracující v pěší zóně. Povolení k vjezdu obdrží rovněž občané trvale hlášení k pobytu mimo podhradí. Seznam všech povolení najdete zde

Povolení jsou vydávána zdarma na základě vyplněné elektronické žádosti. Prosíme občany, aby v době nouzového stavu nedocházeli se žádostí osobně na úřad.

Květen 2020 je přechodné období a nemusíte se proto obávat potíží s vjezdem do pěší zóny. Pravidla vydávání povolení můžete přečíst zde.

Elektronická žádost je k dispozici zde

vjezd tabulka FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 49,74 kB

Pravidla povolení vjezdu do Pěší zóny FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 56,98 kB

Pravidla povolení vjezdu FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 57,59 kB
Datum vložení: 3. 5. 2020 16:33
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2020 12:50

5. 6. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 15 až 19°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Mobilní rozhlas zdarma

Zasíláme aktuální informace emailem, telefonem nebo prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas. K odběru se můžete přihlásit zde

Mobilní rozhlas

FESTIVAL V ULICÍCH

Festival v ulicích v novém termínu!

Letošní přehlídka pouličního umění se uskuteční v náhradním termínu, 19. září 2020. Přihlásit se můžete zde

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji.