Nové dopravní značení v pěší zóně

Foto: Martin Trenkler

Karlštejnská pěší zóna má nové dopravní značení.

Pěší zóna má od května nové dopravní značení, které by mělo přinést větší bezpečnost pro chodce a menší cirkulaci vozidel v této exponované části Městyse Karlštejn. Cílem je rovněž snížení hlučnosti a zlepšení ovzduší v pěší zóně.

Dopravní značení bylo změněno Veřejnou vyhláškou, zveřejněnou 11.12.2019 a 28.3.2020.

Úřad městyse Karlštejn v delegované pravomoci Odboru dopravy a správních agend Městského úřadu Beroun vytvořil poměrně široké spektrum výjimek, především pro občany trvale hlášené k pobytu v oblasti pěší zóny, ale také pro podnikatele, majitele nebo nájemce nemovitostí v pěší zóně. Myšleno je ale také na návštěvy, hotelové hosty, řemeslníky nebo zaměstnance pracující v pěší zóně. Povolení k vjezdu obdrží rovněž občané trvale hlášení k pobytu mimo podhradí. Seznam všech povolení najdete zde

Povolení jsou vydávána zdarma na základě vyplněné elektronické žádosti. Prosíme občany, aby v době nouzového stavu nedocházeli se žádostí osobně na úřad.

Květen 2020 je přechodné období a nemusíte se proto obávat potíží s vjezdem do pěší zóny. Pravidla vydávání povolení můžete přečíst zde.

Elektronická žádost je k dispozici zde

vjezd tabulka FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 49,74 kB

Pravidla povolení vjezdu do Pěší zóny FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 56,98 kB

Pravidla povolení vjezdu FINAL.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 57,59 kB
Datum vložení: 3. 5. 2020 16:33
Datum poslední aktualizace: 13. 5. 2020 12:50

27. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Na úřad v roušce

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. Celý text opatření čtěte zde

Do odvolání jsou omezeny úřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn včetně matriky, čtěte zde

Na úřad v roušce