Omezení provozu na trati Praha - Beroun

Ilustrační foto Unsplash

Vlivem autonehody došlo k poškození stožáru trakčního vedení.

Správa železnic musela ode dneška přistoupit k výraznému omezení provozu mezi Prahou-Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha - Beroun.

Důvodem je poškození kotevního stožáru trakčního vedení následkem silniční nehody, k níž došlo ve čtvrtek 28. ledna. Při ní skončilo na trati silniční vozidlo a poškodilo stožár včetně betonového základu. Správa železnic přistoupila v místě nehody ke snížení rychlosti na 50 km/h.

Při dnešní kontrole se zjistilo, že působením současných klimatických podmínek je stožár ve stavu, kdy nelze provozovat dopravu po 2. traťové koleji.

Omezení dopravy se předpokládá po dobu 5 až 6 týdnů; jakmile to počasí umožní, začne se s betonáží a následnou výměnou kotevního stožáru, a to při dodržení technologických postupů.

První traťová kolej bude v provozu bez omezení.

Datum vložení: 16. 2. 2021 10:42
Datum poslední aktualizace: 16. 2. 2021 10:43