Poplatky za užití veřejného prostranství 2021

Ilustrační foto Unsplash

Zastupitelstvo také letos snížilo poplatky za užití veřejného prostranství včetně hostinských předzahrádek.

Poplatky za užívání veřejného prostranství jsou rozhodnutím zastupitelstva také v letošním roce sníženy s ohledem na vládní nařízení, kterým byla zakázána nebo výrazně omezena různá podnikatelská činnost. Poplatek bude účtován pouze za období od 1. června do 31.12. 2021. Každé reklamní zařízení nebo zařízení pro vystavení nebo prodej zboží či hostinská zahrádka musí být označena samolepkou s hologramem 2021, která Vám bude vydána po zaplacení poplatku.

Sazby poplatku pro kalendářní rok 2021 jsou následující:

• Za použití veřejného prostranství k umístění reklamního zařízení se stanovuje poplatek paušální částkou za kalendářní rok a m2: 1.762 Kč
  • Za umístění zařízení sloužících pro poskytování prodeje a služeb se stanovuje poplatek paušální částkou za kalendářní rok a m2: 2.931 Kč
  • Za použití veřejného prostranství k umístěni hostinských zahrádek se stanovuje poplatek paušální částkou za kalendářní rok a m2: 468 Kč

SPLATNOST poplatků je 30. června 2021. Platbu můžete provést online, připravili jsme pro Vás jednotlivé produkty v rámci stránky Městyse Karlštejn na platebním portálu Středočeského kraje. PLATBU ONLINE můžete provést zde.

Pokud budete chtít zaplatit v hotovosti na úřadě, připomínáme, že až do 2. září jsou nové úřední hodiny.

Někteří z Vás stále nezaplatili symbolický poplatek 1 Kč za loňský rok, užití veřejného prostranství ve Vašem případě nebude možné, dokud částku včetně navýšení o 100% neuhradíte.

Ještě než zaplatíte, dovolujeme si připomenout, že v naší obci platí od 1.1. 2021 nový tržní řád. Podmínky užití veřejného prostranství definují Pravidla pro umisťování přenosných reklamních zařízení a pro vystavování zboží v Městysi Karlštejn, Obecně závaznou vyhlášku Městyse Karlštejn č. 1/2020, o místním poplatku za užívání veřejného prostranství najdete zde.

V případě dotazů neváhejte kontaktovat pana místostarostu Janise Sidovského.

PRAVIDLA.pdf

Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 106,17 kB
Datum vložení: 17. 5. 2021 12:59
Datum poslední aktualizace: 17. 5. 2021 13:06

13.6.2021 22:12

15 °C

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest.

Je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné.