Přehledně: jak se návštěvníkům otevírá Karlštejn

Foto: Berounsko

Dávná historie, přírodní rezervace, filmová místa, zážitky pro celou rodinu. Magický Karlštejn je připraven na novou sezónu.

Městys Karlštejn se podobně jako celá Česká republika postupně vrací k běžnému životu. Otvíráme své podhradí návštěvníkům a těšíme se na Vás. Čeká Vás přírodní rezervace plná stezek a vyhlídek na romantické okolí, dávná historie hradu Karlštejn, filmová místa včetně lomu Amerika a zážitky pro celou rodinu.

Kdy se Karlštejn otevírá? Podívejte se na aktuální přehled:

Centrální parkoviště je otevřeno! Dovolujeme si upozornit, že na pěší zónu není vjezd pro návštěvníky městyse nebo hradu možný a to ani na kole.

Muzeum betlémů otevírá už v sobotu 16. května v 10:00 a návštěvu určitě doporučujeme! Mimo jiné uvidíte unikátní a největší loutkový betlém v České republice! Zážitek je vhodný pro celou rodinu.

Hrad Karlštejn bude otevřen od 25. května. Nenechte si ujít nový mimořádný okruh: Karlštejn jako uzavřená pevnost. Projděte s průvodcem jen v malé družině hradní brány, nádvoří, areál hradní studny, hradby, císařovy komnaty a všechny karlštejnské svatyně včetně kaple svatého Kříže. To vše úplně poprvé, soukromě a celé najednou. Je to ojedinělý zážitek, který se jen tak opakovat nebude. Takto už Karlštejn zřejmě nikdy neuvidíte. Okruh je zpřístupněn každé pondělí v červnu.

Autokemp Karlštejn nabídne nocleh na břehu Berounky od pondělí 25. května. Oblíbený kemp pro velký zájem doplnil možnost ubytování v nových chatkách, k dispozici je 120 míst pro stany. Cestovatele čeká možnost občerstevní a moderní zázemí včetně elektrických přípojek, sprch a hřiště na plážový volejbal.

Výlety, stezkyNárodní přírodní rezervace Karlštejn je posetá množstvím turisticky značených tras, (něco málo přes 40) přičemž některé z nich jsou přístupné i pro motorová vozidla a cyklisty. Mezi známější patří naučná stezka Svatojánský okruh (začátek a cíl je ve Svatém Janu pod Skalou) a Karlštejn (nástupní místa v obcích Srbsko a Karlštejn), dále například Amerika – Mužíkovy pole – Boubová, Srbsko – Králová studánka a mnoho dalších. Otevřené jsou už teď!

Hotely a penziony v podhradí se otevírají 25. května. Začněte plánovat, kapacity bývají každoročně brzy obsazené.

Datum vložení: 9. 5. 2020 11:33
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2020 12:06

30. 10. 2020

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Na úřad v roušce

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. Celý text opatření čtěte zde

Do odvolání jsou omezeny úřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn včetně matriky, čtěte zde

Na úřad v roušce