Přehledně: jak se návštěvníkům otevírá Karlštejn

Foto: Berounsko

Dávná historie, přírodní rezervace, filmová místa, zážitky pro celou rodinu. Magický Karlštejn je připraven na novou sezónu.

Městys Karlštejn se podobně jako celá Česká republika postupně vrací k běžnému životu. Otvíráme své podhradí návštěvníkům a těšíme se na Vás. Čeká Vás přírodní rezervace plná stezek a vyhlídek na romantické okolí, dávná historie hradu Karlštejn, filmová místa včetně lomu Amerika a zážitky pro celou rodinu.

Kdy se Karlštejn otevírá? Podívejte se na aktuální přehled:

Centrální parkoviště je otevřeno! Dovolujeme si upozornit, že na pěší zónu není vjezd pro návštěvníky městyse nebo hradu možný a to ani na kole.

Muzeum betlémů otevírá už v sobotu 16. května v 10:00 a návštěvu určitě doporučujeme! Mimo jiné uvidíte unikátní a největší loutkový betlém v České republice! Zážitek je vhodný pro celou rodinu.

Hrad Karlštejn bude otevřen od 25. května. Nenechte si ujít nový mimořádný okruh: Karlštejn jako uzavřená pevnost. Projděte s průvodcem jen v malé družině hradní brány, nádvoří, areál hradní studny, hradby, císařovy komnaty a všechny karlštejnské svatyně včetně kaple svatého Kříže. To vše úplně poprvé, soukromě a celé najednou. Je to ojedinělý zážitek, který se jen tak opakovat nebude. Takto už Karlštejn zřejmě nikdy neuvidíte. Okruh je zpřístupněn každé pondělí v červnu.

Autokemp Karlštejn nabídne nocleh na břehu Berounky od pondělí 25. května. Oblíbený kemp pro velký zájem doplnil možnost ubytování v nových chatkách, k dispozici je 120 míst pro stany. Cestovatele čeká možnost občerstevní a moderní zázemí včetně elektrických přípojek, sprch a hřiště na plážový volejbal.

Výlety, stezkyNárodní přírodní rezervace Karlštejn je posetá množstvím turisticky značených tras, (něco málo přes 40) přičemž některé z nich jsou přístupné i pro motorová vozidla a cyklisty. Mezi známější patří naučná stezka Svatojánský okruh (začátek a cíl je ve Svatém Janu pod Skalou) a Karlštejn (nástupní místa v obcích Srbsko a Karlštejn), dále například Amerika – Mužíkovy pole – Boubová, Srbsko – Králová studánka a mnoho dalších. Otevřené jsou už teď!

Hotely a penziony v podhradí se otevírají 25. května. Začněte plánovat, kapacity bývají každoročně brzy obsazené.

Datum vložení: 9. 5. 2020 11:33
Datum poslední aktualizace: 9. 5. 2020 12:06

9. 8. 2020

skorojasno

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 28 až 32°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Do areálu městyse se 26. června vrátí oblíbené letní kino. Promítat budeme každý pátek až do 28. srpna za každého počasí. Program zde

program

FILMOVÉ LÉTO

Kompletní program zde

Letní kino

FESTIVAL V ULICÍCH

Festival v ulicích v novém termínu!

Letošní přehlídka pouličního umění se uskuteční v náhradním termínu, 26. září 2020. Přihlásit se můžete zde

Děkujeme za podporu Středočeskému kraji.