Socha sv. Šebestiána - významné místo naší obce

Socha sv. Šebestiána

Představujeme památky Městyse Karlštejn

Socha svatého Šebestiána se nachází na návsi naproti Muzeu betlémů. Jedná se o vrcholnou barokní plastiku z dílny Matyáše Bernarda Brauna, pocházející z roku 1714.

Souřadnice:  49.937712, 14.186925

Kdo byl Svatý Šebestián

Svatý Šebestián byl římský voják a křesťanský mučedník. Jeho svátek připadá na 20.leden.

Jméno Šebestián je jedním z nejznámějších jmen křesťanského světa. Je odvozeno z latinského Sebastianus, muž ze Sebasta (což je název několika měst v Orientě), ale základ slova je řecký - Sebastos, latinsky Augustus, tedy vznešený, posvátný.

Křesťanský mučedník Šebestián patří k nejuctívanějším světcům, přestože se o jeho životě dochovala jen neúplná svědectví.

Datum vložení: 8. 8. 2019 11:56
Datum poslední aktualizace: 8. 8. 2019 12:06

2.3.2021 18:01

2,8 °C

Vstup na Úřad městyse Karlštejn včetně matriky je možný pouze s ochranou dýchacích cest. V zemi platí do 28. března 2021 nouzový stav.

Ůřední hodiny Úřadu městyse Karlštejn jsou omezeny z důvodu vládního nařízení. Je upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před osobním ve všech případech, kdy je to možné.

Seznam odběrových míst najdete zde. Rezervace očkování najdete zde                                            Foto: Unsplash