Teplotní rekordy v Karlštejně

Ilustrační foto Unsplash

Jaká byla nejvyšší teplota v naší obci v posledních letech? A je letošní zima skutečně nejmrazivější?

Na webu Městyse Karlštejn můžete sledovat aktuální teplotu v naší obci a také porovnat vývoj teplot v posledních týdnech, měsících a letech.

Měření provádíme od září 2014 a dosud teplotně nejvyšší rekord drží 12. červen 2019, kdy u Úřadu městyse Karlštejn bylo naměřeno 38,1°C. Jakkoli by se mohla zdát letošní zima nejmrazivější, zatím má do rekordních teplot v naší obci daleko: nejchladněji bylo 11. ledna 2017, kdy jsme naměřili -16,4°C. Letos zatím vede 15. únor, kdy noční teplota klesla na -15,3°C. Tento týden je ale trend klesající, tak se dají očekávat ještě nižší teploty.

Aktuální teploty v Městysi Karlštejn můžete sledovat zde

Datum vložení: 10. 2. 2021 13:40