Zvýšený výskyt ptačí chřipky

Ilustrační foto

Vysoce patogenní aviární influenza – nákazová situace v Evropě a ve světě

Od začátku roku 2021 bylo v chovech drůbeže potvrzeno 1 185 ohnisek HPAI především subtypu H5N8, ale také H5N5 (Švédsko, Slovensko, Rumunsko) a H5N1 (Německo, Maďarsko, Slovensko, Česká republika, Itálie, Nizozemsko, Dánsko, Polsko).

ostatních ptáků* bylo potvrzeno 1 728 ohnisek/pozitivních případů HPAI. Ve většině případů byl zjištěn subtyp H5N8, ale také H5N3 (Německo, Irsko, Francie, Severní Irsko, Dánsko, Nizozemsko), H5N5 (Slovensko, Německo, Rumunsko, Polsko, Rakousko, Švédsko, Česká republika, Maďarsko, Dánsko), H5N4 (Německo, Švýcarsko, Švédsko, Nizozemsko), H5N1 (Německo, Nizozemsko, Finsko, Dánsko, Estonsko, Lotyšsko, Švédsko) a H7N7 (Litva, Francie).

*Ostatní ptáci = ptáci jiní než drůbež (dříve zařazeni do kategorií „volně žijící ptáci“ a „ptáci držení v zajetí“)

Bližší informace hledejte zde

Datum vložení: 12. 11. 2021 9:17
Datum poslední aktualizace: 12. 11. 2021 9:19

20.5.2022 21:01

Pomoc Ukrajině

Karlštejn pomáhá Ukrajině v koordinaci s dalšími obcemi Berounska. Děkujeme všem občanům za spolupráci, obětavost a nezištnou pomoc. Zde můžete nabídnout i vyhledat způsob pomoci:  nasiukrajinci.cz.

Kontakt na krajské asistenční centrum:

UKUK2